Blote Billie - Erik van Os en Elle van Lieshout


Billy is in de speeltuin met zijn mama, papa, ome Dries, vriendje Daan, tante Wies en oma Zwaan. Papa is aan het voetballen met ome Dries, Daan gaat van de glijbaan, oma zit te puffen op een stoeltje, mama staat op de glijbaan, tante Wies neemt een selfie en Billy trekt zijn broek, shirt, zonnehoedje, slippers en luier uit en gaat er in zijn hemd vandoor. Hij rent een rondje ‘in zijn blije, blote kontje’. Mama rent achter hem aan met de luier in haar hand en de andere volgen met de rest van de kleren. En dan, ‘oei, oei, oei’ wordt het eng want de politie komt eraan en de politievrouw kijkt streng. ‘Hemd up!’ roept ze met een knipoog. Natuurlijk gehoorzaamt Billy en dan wordt het een vrolijke boel.

Blote Billy is een zonnig prentenboek waarin Billy ervandoor gaat in zijn blote billen. Een thema dat menig peuter zal aanspreken. De rijmende tekst van Erik van Os en Elle van Lieshout staat garant voor veel voorleesplezier. Er is ook een liedje van gemaakt dat via een OR-code op YouTube te zien en te horen is.
De achtervolging van Billy is speels in beeld gebracht door Myriam Berenschot. In vrolijke zachte kleuren en spelend met perspectief zien we Billy ervandoor gaan achtervolgt door zijn familie en vriend. De politievrouw oogt aanvankelijk streng, maar al snel volgt de knipoog en gaat ook het laatste kledingstuk uit. Als Billy vervolgens zichtbaar blij in zijn blootje rondhuppelt, kijken de anderen naar hun kleren en op de volgende bladzijde zien we dat ook zij hun kleren uittrekken. Nu loopt iedereen in zijn blote nietsie. Daarbij zien we veel blije blote billen en een paar borsten; geslachtsdelen zien we niet. Wat we vooral zien is een hoop plezier in en rond het water. 
Blote Billy is een vrolijk zomers prentenboek.

Blote Billie
Erik van Os en Elle van Lieshout met illustraties van Myriam Berenschot
Gottmer, 2025

© Myriam Berenschot